Держава в смартфоні або нові можливості Дія

Держава в смартфоні,переведення 100% публічних послуг в онлайн режим, без зайвих паперів та відвідування кабінетів держорганів, такою є державна стратегія до 2024 року.

Держава в смартфоні або нові можливості Дія

З приводу цього, 17 травня 2021 року під час Diia Summit 2.0 командою Міністерства цифрової трансформації було представлено 10 нових послуг, якими відтепер можна скористатися онлайн у додатку Дія:

-  Автоматична реєстрація ФОП.
Тепер відкрити свій власний бізнес можливо онлайн за 15 хвилин, без участі державного реєстратора.

- E-петиції.
Стало можливим створювати, підтримувати та переглядати електронні петиції у додатку Дія.

- NFC-авторизація. Відтепер авторизуватися у Дії можна за допомогою NFC та ID-картки. Приклавши її до смартфона, підтягуються всі ваші документи та генерується електронний підпис.

- Дія.Електронний підпис.
Ним можна підписувати будь-які документи онлайн, навіть зі смартфона.

- Сплата податків та подання декларацій.
Сплатити податки та збори ФОП, задекларувати доходи тепер можна онлайн. У застосунку зберігається історія та є можливість переглянути попередні періоди. Також вбудована система сповіщень буде нагадувати про вчасне подання декларацій та сплату податків.

- Змінамісця реєстрації онлайн.
Для цього потрібна ID-картка, 15 хвилин на заповнення заяви у додатку та підтвердження власника житла. Наразі ця послуга доступна не по всій Україні, а лише у Києві, Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному, Кривому Розі та Маріуполі, але через рік буде доступна по всій території країни.

- СтатичнийQR-код.
Не потрібно робити безліч копій документів. Компаніям лише потрібно зробити в Дії QR-код та роздрукувати його. Люди зможуть сканувати цейQR-код, даючи згоду на шейринг документів, після чого документи автоматично потраплять до компанії. Важливим є збереження історії шейрингів документів.

- Нові будівельні послуги.
Можливість отримання електронного дозволу на виконання будівельних робіт, сертифікату про прийняття в експлуатацію, автоматичної реєстрації декларації про початок будівельних робіт. Видача будівельного паспорту забудови земельної ділянки (для класу наслідків СС2/СС3 — електронний дозвіл на виконання будівельних робіт та електронний сертифікат про прийняття в експлуатацію; автоматична реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт для об’єктів класу наслідків СС1; онлайн-видавання будівельного паспорта забудови земельної ділянки).

- Заміна посвідчення водія й оновлений розділ “Штрафи”.
З`явилася можливість подати заяву на нове посвідчення водія онлайн. У додатку можна подивитися всі свої штрафи, які оновлюються кожну годину, додаток сам нагадує коли термін оплати штрафу добігає кінця.

- Подання заяви на намір отримати пільгову іпотеку для ВПО.
Можна подати заяву на доступний кредит та житло переселенцям, що постраждали від російської агресії в Криму та на сході країни.

- Сплата адміністративного збору онлайн.
Вже в Одесі, Хмельницькому та Рівному достатньо навести камеру у додатку Дія на QR-код біля реєстратора, після чого автоматично сформується квитанція.

- Реєстрація операторів потужностей ринку.
Тепер реєстрація в Дії займе декілька хвилин, без черг та паперів.

Майбутнє за цифрою, атому чим більше документів на підприємстві буде переведено в цифровий вигляд, тим більше можливостей буде відкрито для зручної та швидкої взаємодії як з клієнтами так і з державою.

Група компаній КИТ має достатні потужності аби перетворити тони паперу у зручний, структурований електронний архів з легким пошуком у ньому.  

Група компаній КИТ піклується про безпеку Ваших даних, тому використовує програмне забезпечення власної розробки «ДокСкан», що має сертифікат безпеки Г-2. Це дозволяє працювати з відомостями, що становлять службову інформацію. Власник ITC (Група компаній КИТ) забезпечує захист відомостей, які становлять службову інформацію, при автоматизованій обробці та несе відповідальність згідно зі статтею 9 Закону України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах».

Посилання на першоджерело: