Е-лікарняні

З 1 жовтня 2021 року Україна повністю переходить на е-лікарняні. Відтепер, усі медичні заклади повинні видавати лікарняні в електронному вигляді. Ця інформація стала відома зі спільного брифінгу Мінцифри, МОЗ, Мінсоцполітики та ПФУ.

Е-лікарняні

Проєкт був запущений 4 місяці тому, за цей період було видано близько одного мільйона лікарняних. З червня 2021 року було навчено близько 130 000 лікарів працювати в системі та видавати електронні лікарняні, а також була налагоджена система, виправлені технічні помилки, щоб усе могло працювати стабільно.

Щороку в Україні більш ніж 5 мільйонів українців отримують лікарняні. Фонд виплат лікарняних складає приблизно 18 мільярдів гривень. Перехід до е-лікарняних повинен зменшити корупцію, адже коли все зафіксовано легше аналізувати та прогнозувати, яка лікарня, який лікар, скільки видає лікарняних. Переведення видачі лікарняних в електронний формат планувалося ще 10 років назад, але тільки зараз вдалося її запустити.

Наразі, під час пандемії ця послуга є дуже актуальною, оскільки зменшується паперова тяганина та немає потреби в деяких випадках приходити до лікарні, наприклад, для закриття лікарняного. А це уникнення додаткових зайвих контактів у чергах тільки одужавших зі ще хворими людьми.

Ще одним плюсом е-лікарняних є приватний захист персональних даних. Інформація про те, чим хворіє людина, та який у неї діагноз приховується в базі, ні Пенсійний фонд, ні роботодавець не мають доступу до цих даних.

Як заявив на брифінгу Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров: «Повинні бігати данні, а не люди».

Група компаній КИТ підтримує це гасло, а тому готова надати свою допомогу по оцифруванню даних та створенню зручних реєстрів для опрацювання великих масивів даних зі зручним пошуком, різними налаштуваннями доступу, а також із захистом даних, підтвердженим державним сертифікатом на рівні Г-2.