Міжнародний культурно-соціальний проєкт популяризаціїукраїнської культури «Таємниці України для тебе»

Розмаїття та краса української культури вражає своєю самобутністю та вишуканістю, але багато хто про це і не знає. А тому задля її поширення був запропонований проєкт «Таємниці України для тебе». Проєкт був ініційований 20 травня 2021 року Дмитром Кулебою, Міністром закордонних справ України.

Метою проєктує створення єдиної бази даних культурної та нематеріальної спадщини України,для того щоб показати українцям та світові, наскільки прекрасна та різноманітна українська культура. Планується, що до бази буде надходити та зберігатись інформація про:

- історичні та культурні пам’ятки з різних регіонів України,

- різні види народних ремесл,

- та багато чого іншого.

- рецепти української кухні,

У заході презентації проєкту«Таємниці України для тебе» взяли участь майстри з різних областей України, які представили свої витвори мистецтва такі як, петриківський розпис, автентичні головні убори, кримсько-татарська кераміка, вишиті книги, вироби з лози,витинанки та музичні інструменти.

Уся зібрана, у рамках проєкту, інформація увійде до унікальної книги, яка буде розіслана до національних бібліотек України та іноземних країн.

Найголовніше, що на базі проєкту планується створення міжнародної онлайн платформи з творами українських митців і контактами майстрів.

Група Компаній КИТ має у своєму арсеналі досвід реалізації подібних проєктів, зацікавлена та готова прийняти активну участь в реалізації такого проєкту запровадивши власні технології, методики і ресурси для збереження та збагачення цифрової історико-культурної спадщини.

Посилання на першоджерело: