Тенденції сучасного світу, вплив роботизації та автоматизації на людську працю

Тенденціями сучасного світу є активна заміна людської праці на машинну. Це зумовлено швидким технічним прогресом, розробкою нових технологій та рішень для прискорення процесів та економії ресурсів.

Держава в смартфоні або нові можливості Дія

На даний момент переважає конвеєрний тип виробництва, де кожна людина виконує, якусь конкретну роботу, яка в процесі доводиться майже до автоматизму, саме така праця в першу чергу заміниться працею механізмів.

Чому бізнесу вигідна заміна людської праці на машинну?

- По перше, зменшення затрат часу на навчання та перенавчання. Люди звикають до одного виду праці та не дуже охоче перенавчаються, на це потрібен час. Натомість, роботів достатньо навчити один раз, а потім за лічені хвилини перепрограмовувати на інший вид діяльності.

- По друге, зменшення затрат на оплату праці, завдяки заміні людської праці на машинну.

- По третє, прискорення швидкості виробництва її фіксування та прогнозування. Людина з досвідом набирає свою швидкість у виконанні поставленої задачі, і все одно вона не на стільки фіксована та однакова, як швидкість штучного механізму. Це пов`язано, наприклад, зі втомою та ще з великою кількістю факторів.

Як все відбувається?

McKinsey Global Institute прогнозує, що до 2055 руку 50% професій, де на даний момент працюють люди, будуть автоматизовані.

Заміна людської праці машинною, вплине не тільки на окремі підприємства та людей, що зайняті цими професіями, а й на світову економіку та політику. Ті країни, які своєчасно автоматизують свої процеси та виробництва у майбутньому залишаться конкурентоспроможними та будуть лише розвиватись, впроваджуючи все нові і нові технології. Таким чином розрив між країнами, що перейшли до автоматизації та ні, буде лише зростати.

Група компаній КИТ займається постійним вивченням інновацій в сфері автоматизації процесів та розробкою технологій впровадження і налагодження автоматизованих систем й готова допомогти Вашому бізнесу у цьому.