Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт № 5495 про режим "без паперів" у цілому

15 липня 2021 року Верховною радою України було ухвалено законопроєкт про режим "без паперів" у цілому. "За" проголосувало 238 депутатів.

Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт № 5495 про режим "без паперів" у цілому

Нові можливості, що відкриває цей законопроєкт для населення та бізнесу:

- швидке онлайн отримання публічних послуг;

- електронна ідентифікація фізичної особи без паперів (все в цифровому форматі);

- обмін даними між державними установами та електронними реєстрами (не потрібно збирати та приносити з собою купу паперових документів, звертаючись до державних установ, вони самі можуть їх запросити та отримати).

Для ефективного впровадження цього законопроєкту в Україні необхідно працювати одразу у чотирьох напрямках:

1. Цифрове законодавство. Для того щоб впроваджувати послуги у цифровому форматі необхідні відповідні зміни у законодавчих документах, де буде зазначено новий порядок та затверджені нові правила та стандарти надання державних послуг онлайн. Для цього Мінцифра розробила перші необхідні законопроєкти — про електронні публічні послуги, державні реєстри, хмарні сервіси в держсекторі та законопроєкт про зміну місця реєстрації онлайн.

2. Цифрові документи. Для формування реєстрів та зручного онлайн використання документів необхідно перетворити відповідні документи в електронний формат. На даний момент у Дії доступні вже 9 документів. А з 23 серпня цифровий паспорт у Дії будуть приймати в усіх установах України, без вимоги пред’явити його у паперовому вигляді.

3. Електронний документообіг. Для того щоб цифрові документи можливо було повноцінно використовувати,потрібна надійна система електронного документообігу, яка відповідає єдиному стандарту для бізнесу та влади EC ASIC. Наприклад, за допомогою електронного підпису на порталі Дія можливим стане підписання заяви на відпустку або укладання договору між бізнес-партнерами, підписання заяви на навчання дитини у школі та багато чого іншого і все це онлайн.

4. Е-послуги для всіх життєвих ситуацій. На даний момент на порталі Дія вже можна отримати понад 70 публічних послуг онлайн. Серед них —реєстрація бізнесу, оформлення допомоги з безробіття тощо. Режим "без паперу" допоможе збільшити їх кількість у декілька раз.

Група компаній КИТ готова активно взаємодіяти з державою та бізнесом за для комфортного переходу з паперу на цифру. Група компаній КИТ має досвід оцифрування документів у великих масштабах з подальшою їх індексацією та структуризацією в архів зі зручним пошуком.

Посилання на першоджерело: