Зворотній бік діджиталізації– кібербезпека

Процес цифровізації має дві сторони, які є однаково важливими для досягнення бажаного результату від нього. З одного боку цифровізація дає багато переваг, наприклад,полегшення документообігу, прозорість даних, можливість швидкого доступу з будь-якої точки світу, але з іншого боку потрібно подбати про безпеку збереження та використання конфіденційної інформації цих дах даних.

З приводу цього, нещодавно, відбулась презентація Кіберцентру UA30, який було створено на базі Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України з метою захисту державних інформаційних ресурсів, об’єктів критичної інфраструктури та українського кіберпростору загалом. Про це повідомляє Офіційне інформаційне представництво Президента України, Володимира Зеленського.

У Кіберцентрі UA30 розміщується Команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України (CERT-UA), основною функцією якої є реагування на:

- кіберінциденти;
- дослідження цифрових даних;
- інформування про кіберзагрози та вразливості;
- дослідження шкідливого програмного забезпечення;
- обмін даними про кіберінциденти.

Також на базі Кіберцентру UA30 створено навчально-тренувальний центр для отримання практичних навичок реагування на кіберзагрози в реальних умовах. У центрі є можливість відпрацювати 27 сценаріїв різної складності, одночасно навчатися мають змогу 2 команди по 10 осіб.

Президент зазначив, що у майбутньому, в Україні планується створення університету для підготовки фахівців з кібербезпеки.

Важливо довіряти свої дані лише професіоналам. Група компаній КИТ з метою забезпечення надійного збереження службової та конфіденційної інформації замовників послуг з оцифрування документів, створила комплексну систему захисту інформації інформаційно-телекомунікаційної системи перетворення документальних матеріалів в електронний (цифровий) вигляд «ДокСкан».

Група компаній КИТ дбає про безпеку ваших даних, що підтверджує атестат відповідності адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України.

Атестат відповідності

Важливо довіряти свої дані лише професіоналам.

Посилання на першоджерело: